Skjutprogram 2018
Sollefteå Pistolskytteklubb skjutprogram 2018
april |
|
Tid |
|
|
|
Skjutledare + rerserv |
|
Söndag |
8 |
12:00 |
Serietävling |
|
Prec |
Leif Sköld, Ulla Nylander |
|
Söndag |
15 |
12:00 |
Serietävling |
2 |
Fält |
Lars-Olof Nylén, Lotta Örnskog Nylén |
|
Söndag |
22 |
12:00 |
Serietävling |
3 |
Prec. |
Mikael Berg, S.O Ramén |
|
Söndag
|
29 |
12.00 |
Serietävling |
4 |
prec. |
Jan Swärd, Mattias Andersson |
|
maj |
|
|
|
|
|
|
|
Tisdag |
1 |
18.30 |
Serietävling |
5 |
prec. |
Håkan Wiee, Finn Torell |
|
Tisdag |
8 |
18:30 |
Serietävling |
6 |
Prec. |
Jan Eriksson, Ove Roos |
|
Tisdag |
15 |
18:30 |
KM |
|
Fält |
Fredrik Toretl, Lennart Jonsson |
|
Tisdag |
22 |
18.30 |
Serietävting |
7 |
Fält |
Sebastian Johansson, Anders Edholm |
|
Tisdag |
29 |
18.30 |
Serietävling |
8 |
Prec |
Märta Ramén, Sandra Forslund |
|
juni |
|
|
|
|
|
|
|
Tisdag |
5 |
18:30 |
Serietävling |
9 |
Prec |
Lennart Jonsson, Ayubkhan Usmanov |
|
Torsdag |
7 |
18:30 |
KM B-vapen |
|
Prec. |
Kenneth Nordström, Leif Sköld |
|
Tisdag |
12 |
18:30 |
Serietävling |
10 |
Fält |
Oskar Landgren, Per Owe Bylund |
|
Tisdag |
19 |
18:30 |
Midsommarcupen |
|
Prec. |
S-O Ramén, Märta Ramén |
|
Tisdag |
26 |
18:30 |
Bengt & Gerhards VP |
|
Prec. |
Mattias Andersson, Mikael Berg |
|
Torsdag |
28 |
18:30 |
KM A-vapen |
|
Prec. |
Oscar Landgren, Lars-Olof Nylén |
|
Juli |
|
|
|
|
|
|
|
Tisdag |
3 |
18:30 |
Serietävling |
11 |
Fält |
Lars-Olof Nylén, Lotta Örnskog Nylén |
|
Tisdag |
10 |
18:30 |
Serietävling |
12 |
prec. |
Finn Torell, Håkan Wiee |
|
Tisdag |
17 |
18:30 |
Serietävling |
13 |
Prec. |
Sandra Forslund, Märta Ramén |
|
Tisdag |
24 |
18:30 |
Serietävling |
14 |
Prec |
Ulla Nyiander, Sandra Forslund |
|
Tisdag
|
31 |
18.30 |
Serietäviing |
15 |
Prec |
Ove Roos, Kenneth Nordström |
|
augusti |
|
|
|
|
|
|
|
Tisdag |
7 |
18.30 |
KM |
|
Prec |
Mattias Andersson, Oscar Landgren |
|
Tisdag |
14 |
18.30 |
Serietävling |
16 |
Fält |
Sebastian Johansson, Ove Roos |
|
Söndag |
19 |
12.00 |
KM A+B-vapen |
|
Fält |
Mikael Berg, Jan Eriksson |
|
Söndag |
26 |
12.00 |
Höstcupen |
|
Prec. |
Leif Sköld, S-O Ramén |
|
September |
|
|
|
|
|
||
Söndag |
2 |
12:00 |
Serietävling |
17 Prec |
Lars Hellberg, Anders Edholm |
||
Söndag |
9 |
12:00 |
Serietävling |
18 Fält |
Alexander Näsholm, Lars-Olof Nylén |
||
Söndag |
16 |
12:00 |
Serietävling |
19 Prec |
Ayubkhan Usmanov, Lennart Jonsson |
||
Söndag |
23 |
12:00 |
Hubertus |
Fält |
Johan Songfors, Sebastian Johansson |
||
Söndag |
30 |
12:00 |
Serietävling |
20 Prec |
Lotta Örnskog Nylén, Lars-Olof Nylén |
||
Tävlingar i Sollefteå utöver ovanstående program: |
|
||||||
Torsdagar vecka 15-18 Militär snabb ABCR Vårmönstring.
Söndag 27 maj Kretsfält ABCR. Mästerskap R
Söndag 17 juni Kretsmästerskap Militär snabb BC
Söndag 5 aug. Kretscupen prec. ABC