Militär snabbmatch 17 juni 2018

Kretsmästerskap i militär snabbmatch vapengrupp B och C

Sollefteå 17 juni 2018

B

Namn

Klubb

10 sek

8 sek

6 sek

sum

1

Fredrik Bergström

Härnösand PSK

186

176

176

538

2

Lennart Selander

Örnsköldsviks PK

188

177

151

516

3

Urban Nordström

Nätra SG

182

169

162

513

4

Micke Irmalm

Sundsvall Pk

176

165

115

456

5

Jon Westberg

Sollefteå PSK

146

171

138

455

6

Ronny Jonsson

Nätra SG

147

116

46

309

7

Thomas Böhlin

Nätra SG

94

103

79

276

8

Mattias Bylund

Nätra SG

54

50

46

150

9

Bert-Åke Sjödin

Sundsvalls PK

21

-

-

DNF

 

C

Namn

Klubb

10 sek

8 sek

6 sek

sum

innertior

1

Fredrik Bergström

Härnösand PSK

189

185

182

556

 

2

Bert-Åke Sjödin

Sundsvall PK

187

185

183

555

 

3

Mattias Andersson

Sollefteå PSK

187

191

174

552

 

4

Ronny Jonsson

Nätra SG

182

192

176

550

 

5

Urban Nordström

Nätra SG

182

183

178

543

 

6

Lennart Selander

Örnsköldsviks PK

185

184

171

540

 

7

Oskar Landgren

Sollefteå PSK

186

181

169

536

 

8

Mattias Bylund

Nätra SG

171

169

175

515

 

9

Sven-Allan Jonson

Nätra SG

169

168

170

507

 

10

Mikael Irmalm

Sundsvall PK

163

174

160

497

 

11

Jon Westberg

Sollefteå PSK

181

172

143

496

6

12

Jimmy Andersson

Härnösand PSK

177

167

152

496

2

13

Thomas Böhlin

Nätra SG

153

163

157

473

 

14

Sven-Olof Ramén

Sollefteå PSK

151

147

154

452

2

15

Märta Ramén

Sollefteå PSK

156

145

151

452

1

16

Veronica Wadebeck

Härnösand PSK

140

143

134

417

 

17

Jörgen Stengel

Kramfors PSK

97

138

151

386

 

18

Stefan Molin

Kramfors PSK

128

119

108

355

 

 

 

 

Lagtävling C

 

 

 

Sum

1

Nätra

Urban Nordström

543

Ronny Jonsson

550

Mattias Bylund

515

1608

2

Sollefteå

Mattias Andersson

552

Oskar Landgren

536

Jon Westerberg

496

1584

 

3

Härnösand

Fredrik Bergström

556

Jimmy Andersson

496

Veronica Wadebeck

417

1469

 

 

Namn

Klubb

10 sek

8 sek

6 sek

sum

standardmedalj

 

Klass 2 B

 

 

 

 

 

 

1

Micke Irmalm

Sundsvall Pk

176

165

115

456

 

2

Ronny Jonsson

Nätra SG

147

116

46

309

 

3

Thomas Böhlin

Nätra SG

94

103

79

276

 

4

Mattias Bylund

Nätra SG

54

50

46

150

 

 

Klass 3 B

 

 

 

 

 

 

1

Fredrik Bergström

Härnösand PSK

186

176

176

538

Brons

2

Lennart Selander

Örnsköldsviks PK

188

177

151

516

Brons

3

Urban Nordström

Nätra SG

182

169

162

513

 

4

Jon Westberg

Sollefteå PSK

146

171

138

455

 

5

Bert-Åke Sjödin

Sundsvalls PK

21

-

-

DNF

 

 

 

Namn

Klubb

10 sek

8 sek

6 sek

sum

standardmedalj

 

Klass 1 C

 

 

 

 

 

 

1

Jimmy Andersson

Härnösand PSK

177

167

152

496

 

2

Veronica Wadebeck

Härnösand PSK

140

143

134

417

 

3

Jörgen Stengel

Kramfors PSK

97

138

151

386

 

4

Stefan Molin

Kramfors PSK

128

119

108

355

 

 

Klass 2 C

 

 

 

 

 

 

1

Ronny Jonsson

Nätra SG

182

192

176

550

Brons

2

Oskar Landgren

Sollefteå PSK

186

181

169

536

 

3

Mattias Bylund

Nätra SG

171

169

175

515

 

4

Sven-Allan Jonson

Nätra SG

169

168

170

507

 

5

Mikael Irmalm

Sundsvall PK

163

174

160

497

 

6

Thomas Böhlin

Nätra SG

153

163

157

473

 

7

Sven-Olof Ramén

Sollefteå PSK

151

147

154

452

 

8

Märta Ramén

Sollefteå PSK

156

145

151

452

 

 

Klass 3 C

 

 

 

 

 

 

1

Fredrik Bergström

Härnösand PSK

189

185

182

556

Silver

2

Bert-Åke Sjödin

Sundsvall PK

187

185

183

555

Silver

3

Mattias Andersson

Sollefteå PSK

187

191

174

552

Brons

4

Urban Nordström

Nätra SG

182

183

178

543

Brons

5

Lennart Selander

Örnsköldsviks PK

185

184

171

540

Brons

6

Jon Westberg

Sollefteå PSK

181

172

143

496